SAAT DÜNYASI DERGİSİDün akşam sularında Saat Dünyası dergisini ziyaret ettim. Sezai Ünlü ile görüştüm. Daha önce bu dergi hakkındaki eleştirilerimi okumuş olduğunu bildiğim için bana dargın olduğunu düşünüyordum, sitemli sözler söyleceğini aklımdan geçirdim, fakat hiç öyle olmadı, hüsnü kabul ile karşılandım, çok güzel sohbet ettik. Sezai Bey, saat sektörünün içinde bulunduğu durumu paylaştı ve dergi ile ilgili hiç bilmediğim bilgiler verdi.

Saat Dünyası dergisinden önceki bülten gibi çıkan ancak bir forma kalınlığındaki küçük dergimsi yayını görünce, söylediklerimden utandım, bu bültene göre Saat Dünyası dergisi çok çok büyük bir ilerleme bence. Ayrıca eklemek gerek bayilerde satılmadığı için reklam sorunu yaşıyor anladığım kadarıyla. Dergi neredeyse bir elin parmaklarını geçmeyen ve geleceği gören şirketlerin reklamlarıyla yaşıyor, bu olmamalıydı, oysa bu dergi sektör için önemli, saatçi dükkanlarında Saat Dünyası dergisini görüyorum, buralarda çalışan insanlar için, bu dükkanlara uğrayan benim gibiler için önemli bir yayın, çok daha iyi olmalı, şartları daha düzeltilmeli

Derginin bende olan olmayan sayılarını aldım, gece evde dergileri saat kitaplarının olduğu rafa dizdim, fazlaları buluşmalarda arkadaşlara vereceğim.

Dergileri alıp tek tek incelerken zaman geçmiş, elimde olmayan sayılarda çok güzel yazılar tespit ettim, daha önce hiç görmediğim saatleri gördüm.

Bir ara çok beğendiğim yazıları yazacağım ama, 'Seiko Müzesi'nin tanıtıldığı yazıyı çok beğendiğimi hemen söyleyeyim.

Derginin kısıtlı imkanlarla çıkarıldığı çok belli, elbette daha iyi olabilir. Aslına bakarsanız ellerindeki bu imkanlarla daha kötü bir dergi çıkardı, büyük firmaların daha fazla destek olunması gereken bir yayın olduğuna ikna olması gerek.

Saat kültürü, bilgi ve görgü ile artar, dergiler de bu amacın bir vasıtası. Daha bilgili ve daha görgülü bir insan daha iyisini talep eder.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...